Maszyna do nalewania kosmetyków – jak wybrać odpowiednią? Dowiedz się, czy warto

Podstawą nowoczesnej, dobrze wyposażonej linii produkcyjnej w każdym profesjonalnym zakładzie produkującym kosmetyki jest właściwie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa maszyna rozlewnicza. To z reguły początek ciągu produkcyjnego w wielu branżach – nie tylko kosmetycznej, ale i spożywczej czy chemicznej. Produkujesz kosmetyki i planujesz montaż nowoczesnej maszyny do nalewania? Zastanawiasz się, na jakie parametry urządzenia warto zwrócić uwagę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Maszyna do nalewania kosmetyków – czy to konieczne?

Nowoczesne przedsiębiorstwa produkcyjne inwestują w robotyzację i automatyzację, czyli decydują się na zaprojektowanie i skompletowanie maszyn tworzących profesjonalną linię produkcyjną. To wygodne rozwiązanie – znacznie przyspiesza realizację wielu zadań, a także pozytywnie wpływa na produktywność i usprawnia cały proces. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój zakład działał prężnie i skutecznie, inwestycja w maszynę do nalewania kosmetyków okazuje się obowiązkowa. Takie urządzenie pozwala na rozpoczęcie procesu wypełniania wybranych przez Ciebie opakowań płynem o określonej gęstości i lepkości. Następnie rozlewany w pojemniki produkt przemieszcza się do kolejnego urządzenia w układzie, czyli zakręcarki.

Jakie cechy powinna mieć maszyna do nalewania kosmetyków?

Produkty kosmetyczne wymagają wyjątkowej uwagi podczas rozlewania ich do opakowań. Maszyna, która znajdzie się w linii produkcyjnej Twojego zakładu, musi być całkowicie dopasowana do rodzaju kosmetyku i pojemności butelki. Proces nalewania może odbywać się automatycznie (bez konieczności współpracy z operatorem) lub półautomatycznie (przy współpracy z operatorem). Maszyna do nalewania kosmetyków powinna być pod tym względem dopasowana do wielkości zakładu. Rozlewanie kosmetyków musi odbywać się w odpowiednich dla produktu warunkach. To oznacza, że sprzęt powinien zapewniać cieczy bezpieczeństwo, a  komponenty urządzenia, które mają z nią bezpośredni kontakt, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej.

Jak wybrać urządzenie do rozlewania kosmetyków?

Maszyny do nalewania kosmetyków występują w różnych wersjach. Można wyróżnić urządzenia przeznaczone do produktów o różnych lepkościach i gęstościach – od perfum czy płynów micelarnych, przez szampony i mydła, na gęstych peelingach kończąc. Dozowanie kosmetyków może opierać się na zastosowaniu przepływomierzy masowych czy też układów tłok–cylinder bazujących na metodach objętościowych. Dobrze więc sprawdzi się uniwersalne urządzenie, które poradzi sobie z produktami o różnej konsystencji. Jeżeli chcesz wyposażyć swój zakład w maszynę do nalewania kosmetyków, musisz zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwość zintegrowania jej z pozostałymi komponentami linii produkcyjnej.

Maszyna do nalewania kosmetyków to inwestycja – warto wybrać urządzenie zaawansowane technologicznie. Sprzęt musi być niezawodny, dlatego postaw na renomowanych producentów. Poszukujesz profesjonalnej maszyny do swojego zakładu? Skontaktuj się z naszą firmą – doradzimy, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie.

EnglishGermanPolish