Systemy dozowania – maszyna dozująca

Już od wielu lat firma HG Robotics projektuje, produkuje i instaluje maszyny dozujące, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Dzięki obecności precyzyjnych narzędzi konfekcjonujących takich jak sterowniki, przepływomierze, sondy,rozlewaczki i zakrętarki możliwe jest uzyskanie odpowiedniej porcji produktu w procesie produkcyjnym. Wykorzystując nasze urządzenia, można stworzyć kompletne zrobotyzowane systemy dozowania objętościowego. To uniwersalna technologia, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Zrobotyzowane linie dozujące

Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem w zakładach produkcyjnych jest instalacja uniwersalnej linii dozującej. W sposób niezwykle precyzyjny jest w stanie dawkować określoną ilość substancji chemicznej do przygotowanego opakowania. Proces ten odbywa się za pomocą metod perystaltycznych lub przepływomierzowych. Ze względu na odmienne właściwości chemiczne różnych substancji produkowanych w zakładach istnieje konieczność wykorzystywania odpowiednio dopasowanych technologii. Dlatego HG Robotics oferuje zrobotyzowane linie dozujące z możliwością indywidualnego dopasowania pod konkretne potrzeby.

Maszyny dozujące

Skuteczność i precyzja konfekcjonowania substancji płynnych uzależniona jest od ich właściwości fizycznych i chemicznych. Dlatego HG Robotics posiada w swojej ofercie maszyny o dużej uniwersalności zastosowania. Wykorzystanie zmiennych rozdzielaczy umożliwia bardzo precyzyjne odmierzanie ilości określonej substancji. Bez względu na to, czy jest to produkt płynny, czy półpłynny. Z wykorzystaniem jednego urządzenia możliwe jest objętościowe dozowanie kremów, balsamów, ale również toników czy perfum.

Dostępne w naszej ofercie roboty dozujące mogą stanowić część linii produkcyjnej, a także samodzielne stanowiska pracy. W zależności od charakterystyki pracy zakładu i rodzaju konfekcjonowanego produktu możemy zaproponować różne maszyny i urządzenia. Nasi specjaliści gotowi są odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące instalacji czy eksploatacji konkretnych systemów.

Dozowanie objętościowe

Podczas procesu produkcyjnego odmierzanie odpowiedniej dawki substancji może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest dozowanie objętościowe. Jego przewaga nad metodą czasowo-ciśnieniową opiera się na właściwościach chemicznych danego produktu.

Objętość płynów jest zdecydowanie mniej podatna na zmiany niż ich ciśnienie. Ma ona też wąski zakres tolerancji. Natomiast w przypadku dawkowania czasowego pod wpływem ciśnienia wiele czynników zewnętrznych może mieć wpływ na substancję. Kremy najlepiej dozować objętościowo.

Dlatego HG Robotics w swojej ofercie proponuje maszyny najwyższej jakości charakteryzujące się rewelacyjną dokładnością działania. Skonstruowane w ten sposób systemy, roboty, a nawet całe linie dozujące są w stanie pracować w różnych warunkach przy zachowaniu precyzyjnych dawek. Uwzględniają również szybkość pracy całej zrobotyzowanej linii i mogą dostosować się do jej zmiany bez wahań ustalonych ilości produktu.

Linie dozujące

Aby proces produkcyjny był w jak najbardziej zautomatyzowany i działał sprawnie, nie wystarczy jedynie maszyna dozująca. Konieczne jest uwzględnienie kompleksowego systemu konfekcjonowania, zamykania i etykietowania opakowań. Takim celom służy uniwersalna linia dozująca, składająca się z wielu robotów, która w sposób oczywisty ujednolica proces produkcji i magazynowania przygotowywanych substancji. Widocznie redukuje koszty i wpływa na szybkość wykonywanej pracy w całym zakładzie.

Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowany zespół stanowią podstawy działania naszej firmy. Mamy wiedzę pozwalającą na dobranie indywidualnych zrobotyzowanych rozwiązań dozujących pod konkretne potrzeby klienta, np. do kremów. Jeśli chcą Państwo zapoznać się z wszystkimi możliwościami naszych systemów i maszyn zapraszamy do kontaktu.

EnglishGermanPolish