Etykieciarki – maszyny produkcyjne niezbędne w branży farmaceutycznej

Etykieciarki

Etykieciarki to podstawowe maszyny produkcyjne wykorzystywane w branży farmaceutycznej. Produkty w butelkach, fiolkach i pojemnikach mogą trafić na półkę w aptece tylko wówczas, gdy są wyposażone w odpowiednie etykiety. Co warto wiedzieć o etykieciarkach? Dlaczego są tak ważne w przemyśle farmaceutycznym? 

Etykiety w branży farmaceutycznej

W przypadku przemysłu farmaceutycznego tworzenie etykiet wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i technologii. Etykiety, które trafiają na lekarstwa, suplementy diety czy wyroby medyczne muszą być trwałe i czytelne. Jest to o tyle istotne, że do pakowania farmaceutyków służą różnego rodzaju materiały oraz tworzywa. Dlatego etykietowane mogą być powierzchnie tekturowe, papierowe, szklane czy nawet plastikowe. Proces ten można usprawnić, stosując odpowiednie maszyny produkcyjne. Mowa tutaj o specjalnych etykieciarkach. 

Etykieciarki – jakie zastosowanie mają te maszyny produkcyjne?

Nowoczesne etykieciarki to maszyny produkcyjne wykorzystujące naprawdę zaawansowane technologie. Pozwalają one na automatyzację i usprawnienie produkcji, co poprawia funkcjonowanie całego zakładu. Niektóre etykieciarki oferują różne funkcje dodatkowe. Są m.in. w stanie kontrolować poziom zużycia materiałów eksploatacyjnych. Dlatego są to urządzenia, które sprawdzają się w różnych firmach, niezależnie od ich wielkości. Najważniejsze jest to, że pozwalają na nanoszenie etykiet na opakowania wykonane z różnorodnych materiałów. 

Etykieciarki umożliwiają umieszczanie nadruków na powierzchniach, które mają różne kształty i zróżnicowaną wielkość. To o tyle istotne, że w przemyśle farmaceutycznym wykorzystywane są opakowania różnego typu. Często są one naprawdę niewielkie. Nowoczesne maszyny produkcyjne są bardzo dokładne w działaniu, co nie jest oczywiście bez znaczenia. Sporo etykieciarek nie ma problemu z nanoszeniem etykiet na górę, przód czy bok opakowania. 

Jaką etykieciarkę warto wybrać do swojej firmy?

Co ciekawe, rozbudowane etykieciarki automatyczne są w stanie pracować z prędkością nawet 60 opakowań na minutę. Działają szybko i bezinwazyjnie. Nie trzeba za każdym razie resetować oprogramowania, gdy obsługiwane jest inne opakowanie. To przekłada się na większą wydajność produkcji. Najlepsze na rynku maszyny produkcyjne nie mają problemów z pojemnikami różnego rodzaju. Mogą być one wykonane ze szkła, aluminium, PET czy HDPE.

EnglishGermanPolish