Jakie maszyny dla przemysłu kosmetycznego zakupić?

jakie-maszyny-dla-przemyslu-kosmetycznego-zakupic

Nie znalazłeś się tutaj przypadkiem, prawda? Zdajesz sobie sprawę z tego, że maszyny dla przemysłu kosmetycznego są koniecznością, jeśli chcesz skutecznie prowadzić zakład produkcyjny. Jak jednak dokonać właściwego wyboru? Czy zacząć od konkretnych urządzeń, czy zainwestować we wszystkie naraz? A może dopiero planujesz otwarcie firmy i chcesz się zorientować, jakie urządzenia będą konieczne, żeby rozpocząć działalność? Przyjrzyjmy się wspólnie tym zagadnieniom.

Maszyny dla przemysłu kosmetycznego – automatyzacja produkcji

Przedsiębiorstwa produkcyjne już od rewolucji przemysłowej korzystają z maszyn. Czym zatem będzie różniło się od nich Twoje nowoczesne przedsiębiorstwo produkcyjne? Maszyny dla przemysłu kosmetycznego, które w nim wykorzystasz, będą w możliwie dużym stopniu zautomatyzowane, a nadzór nad procesem wytwarzania przeniesie swój środek ciężkości z pracy fizycznej na pracę nadzorczą. Twój zakład produkcyjny będzie postrzegany jako przyszłościowy, a praca w nim cieszyć się będzie rosnącym prestiżem, w związku z czym będziesz mógł zatrudniać coraz lepszych pracowników.

Dlaczego warto inwestować w automatyzację konfekcjonowania kosmetyków?

Rynek jest pełen produktów do pielęgnacji. Jeżeli chcesz mu sprostać, nie wystarczy już, że Twój kosmetyk będzie dobry. Jeśli ma zyskać szerszy rozgłos, musi być produkowany w zauważalnej ilości. Maszyny dla przemysłu kosmetycznego umożliwią Ci zwiększenie skali produkcji, ponieważ pracują szybciej i wydajniej, niż przydzieleni do tych samych zadań ludzie. Ponadto, zakład w nie wyposażony staje się bezpieczniejszy i stabilniejszy – urządzenie automatyczne niesie mniejsze ryzyko uszkodzenia operatora, a ponadto nie generuje przestojów w pracy.

Jakie maszyny dla przemysłu kosmetycznego będą potrzebne w Twoim przedsiębiorstwie?

Cóż zatem będzie potrzebne, by przemienić Twoją firmę nie do poznania? Przyjrzyjmy się maszynom dla przemysłu kosmetycznego, dostępnym w proponowanej przez nas ofercie.

Nalewarka – precyzyjne dozowanie kosmetyków

Kluczowym urządzeniem i jednocześnie sercem linii konfekcjonującej kosmetyki jest nalewarka. Nasze produkty wyposażamy w wiele nalewaków, co zdecydowanie przyspiesza proces dozowania. Mogą one obsługiwać zarówno niewielkie pojemniki, rzędu dziesiątek mililitrów, aż po pięciolitrowe i większe opakowania familijne. Proponujemy rozwiązania, w których dysza umieszczona jest poniżej lustra płynu, co umożliwia uniknięcie sytuacji pienienia się kosmetyku. Nalewarka będzie zatem niezbędna. 

Czy zrobotyzowany sortownik opakowań jest konieczny?

Jedną z możliwości jest zatrudnienie człowieka, który będzie odpowiedzialny za wybieranie właściwych opakowań i dostarczanie ich we właściwej pozycji do nalewarki. W dłuższej perspektywie taniej jednak jest zatrudnić maszyny dla przemysłu kosmetycznego, które zrobią to za niego, o dowolnej porze dnia lub nocy. Czy musisz go mieć? Od samego początku – niekoniecznie, jednak wyposażony w robota z systemem wizyjnym sortownik będzie wydatną pomocą na dalszych etapach funkcjonowania Twojej firmy.

Zakręcanie – zabezpieczenie produktu

Zakręcające maszyny dla przemysłu kosmetycznego to urządzenia, które musisz mieć. Dzięki nim opakowania opuszczające nalewarkę zostaną odpowiednio zabezpieczone przed rozlaniem się produktu. Multiformatowe zakręcarki poradzą sobie z różnymi rodzajami zamknięć – nakrętkami, triggerami, pompkami czy flip-topami. Dobre zakręcarki pozwalają regulować siłę dokręcania, dzięki czemu redukują ryzyko oddania do sprzedaży uszkodzonego opakowania.

Czy zrobotyzowany sortownik zamknięć jest użyteczny?

Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku sortownika opakowań – z pewnością się przyda, choć bez niego Twoja linia produkcyjna także będzie działała. W końcu jednak sam zauważysz, że z nim będzie działać wydajniej. 

Etykietowanie kosmetyków – twarz produktu

Środki higieny osobistej to jedna z tych grup produktów, które są wyjątkowo wrażliwe na estetykę. W związku z tym odpowiednio zaprojektowane i równo naklejone etykiety są szczególnie ważne. Maszyny dla przemysłu kosmetycznego, służące do etykietowania, będą idealnym końcowym elementem Twojej linii produkcyjnej. Nasze etykieciarki wykonane są z odpornych na korozję materiałów. Obsługują opakowania okrągłe, płaskie i stożkowe, naklejając na nie etykiety wysokie nawet na 30 cm. Posiadają także funkcję etykietowania miksów – rozpoznanie produktu w celu wyboru właściwej dla niego etykiety dokonuje się przez sprawdzenie koloru zamknięcia opakowania.

EnglishGermanPolish