Jakie maszyny dla przemysłu chemicznego będą Ci potrzebne?

jakie-maszyny-dla-przemyslu-chemicznego-beda-ci-potrzebne

Przemysł chemiczny jest branżą stale rozwijającą się, i to w dynamiczny sposób, w związku z czym funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa jest zależne w dużej mierze od tego, czy nadążysz za konkurencją. Automatyzacja konfekcjonowania jest jedną z tych rzeczy, które oni u siebie już wprowadzili. A Ty? Wybierając odpowiednie maszyny dla przemysłu chemicznego, dajesz swojej firmie szansę naprawdę zaistnieć.

Maszyny dla przemysłu chemicznego – zalety inwestycji

Korzyści płynące z inwestycji w maszyny dla przemysłu chemicznego układają się w logiczny szereg, którego początkiem jest wzrost szybkości wykonywania pracy w stosunku do Twojej obecnej sytuacji, w której wyłącznie zatrudniasz pracowników. Większa wydajność oznacza, że będziesz w stanie wyprodukować większą ilość produktów, a zatem – obszar, na który je podasz będzie mógł ulec proporcjonalnemu wzrostowi. Twoja marka stanie się szerzej rozpoznawalna i bardziej konkurencyjna. Automatyzacja to jednak nie tylko zwiększenie wydajności i skali produkcji, ale również jej precyzji.

Czy wprowadzenie maszyn wyklucza zatrudnianie pracowników?

Oczywiście wprowadzenie maszyn dla przemysłu chemicznego wiąże się nieuchronnie z redukcją stanowisk pracy przy taśmie, dotąd zarezerwowanych dla pracowników. Czy jest to jednak wada tego systemu? Proces ten niekoniecznie musi prowadzić do wzrostu bezrobocia – po pierwsze, wciąż zatrudniać będziesz ludzi do czynności związanych z obsługą linii (choćby do dostarczania opakowań), a po drugie, zmienisz profil poszukiwanych pracowników na tych z wykształceniem technicznym, zdolnych dokonać koniecznych napraw czy przeglądów, czyli pośrednio będziesz ich zachęcać do rozwoju przez nabywanie wyższych kwalifikacji. Nie tylko jednak otoczysz się bardziej kompetentnymi ludźmi, ale też zwiększysz bezpieczeństwo w zakładzie – substancje chemiczne bywają groźne dla zdrowia, więc dobrym pomysłem jest zlecenie pracy z nimi maszynom.

Linia konfekcyjna w przemyśle chemicznym

Jakie zatem maszyny dla przemysłu chemicznego będą konieczne, aby Twoje przedsiębiorstwo mogło dynamicznie się rozwijać? Przede wszystkim nalewarka odpowiednia do chemikaliów, zakręcarka oraz etykieciarka. 

Nalewarka odpowiednia do chemikaliów

W branży chemicznej często spotykane są produkty płynne w kanistrach – ze względu na duże zapotrzebowanie taka wysokoobjętościowa forma jest po prostu wygodna. Zadbaj, by Twoja nalewarka obsługiwała pełen zakres pojemności opakowań, jakie chcesz produkować – te dobre zapewniają dozy od 10 ml po nawet 10 l. Ponieważ jednak wypełnione kanistry ważą sporo, do ich przesuwania wzdłuż linii potrzebne będą wytrzymałe transportery płytkowe. Elementy nalewarki dostosowanej do pracy z produktami chemicznymi powinny być wykonane z kwasoodpornej stali, a doprowadzający je kolektor – ze względu nie tylko na wydajność, ale też ryzyko związane z reaktywnością mediów – winien zapewniać możliwie najmniejszą pozostałość podawanej substancji w układzie.

Zakręcarka opakowań z produktami chemicznymi

Kierując się nadal potrzebami branży zwróć uwagę, by zakręcarka mogła przyjąć opakowania tak duże, jak kanistry. Ponadto, ze względu na możliwość rozlania płynu podczas transportu, warto zabezpieczyć się z góry i wybrać taką zakręcarkę, która zapewni odpowiednią siłę zacisku – przykładowo, nasze zakręcarki wieloformatowe wposażone są w silnik serwo, dzięki czemu mogą wykonywać również ruchy wsteczne, a zatem zakres kontroli jaki sprawujesz nad procesem jest pełen.

Etykieciarka – prawidłowe oznakowanie substancji

W przypadku produktów chemicznych etykieta niejednokrotnie może stanowić o bezpieczeństwie użytkownika. Poza upewnieniem się co do wielkości obsługiwanych etykiet (nasze etykieciarki pozwolą Ci nalepić etykiety wysokie nawet na 24 cm) przemyśl wybór takiej maszyny etykietującej dla przemysłu chemicznego, która będzie wyposażona w system wizyjny. Oferujemy możliwość skanowania przez nią koloru zamknięcia, a następnie na tej podstawie naniesienia odpowiedniej etykiety.

Dodatkowe maszyny dla przemysłu chemicznego – zwiększ automatyzację

Nalewarka, zakręcarka i etykieciarka to wydajne trio, które proponujemy w postaci gotowej linii dozującej. Nie jest to jednak wszystko, czego możesz wymagać od maszyn – sortowanie i podawanie opakowań oraz zamknięć również może być realizowane przez zrobotyzowane sortowniki. Wyposażone w szybko wymienialne chwytaki formatowe, pozwolą Ci ograniczyć czynnik ludzki w trakcie pracy do kilku osób, dzięki czemu dodatkowo zaoszczędzisz na wypłacaniu nadgodzin decydując się na np. pracę całodobową.

EnglishGermanPolish